Baha ziedi augiem

Baha ziedi palīdz visiem dzīvajiem organismiem – ne tikai cilvēkiem un dzīvniekiem, bet arī augiem. Arī augi cieš, nespēj izlemt, vai augt vai nē un jūtas netīri, ja tiem uzbrukuši parazīti.

Lai varētu izvēlēties piemērotos ziedus augiem, jāmēģina iztēloties, kā tie varētu justies.

Biežāk lietotie Baha ziedi:

  • Crab Apple – „tīrīšanas līdzeklis” (ja augu apsēdušas laputis, miltrasa u.tml.),
  • Agrimony – palīdz pārvarēt mokas un ciešanas,
  • Star of Bethlehem – palīdz pārvarētu šoku (piem., pārstādot augu, traumējot tā sakņu sistēmu),
  • Hornbeam – dod augam spēku (piem., ja pēc pārstādīšanas augs nespēj atgūties),
  • Olive – palīdz pārvarēt nogurumu (piem., tāds varētu rasties straujas augšanas rezultātā).

Biežāk lietojamās Baha ziedu kombinācijas:

  • Piecu ziedu formula + Crab Apple – kā dabīgs tonizētājs auga sakņu sistēmai vai kā tīrošs un dziedinošs līdzeklis auga virszemes daļām,
  • Vine + Hornbeam + Olive - sēklaudžiem un augu dēstiem. Šī kombinācija palīdzēs augam pārplēst sēklas apvalku, dos spēku augt un palīdzēs pārvarēt augšanas rezultātā radušos nogurumu.

Lietošana:
laistāmajam vai izsmidzināmajam ūdenim pievienojiet pāris pilienus no katras izvēlētās Baha ziedu esences (Piecu ziedu formula šādā gadījumā tiek uzskatīta par vienu esenci).

Lietotāji dalās savā pieredzē:

  • Anglijas Baha centra dārzā bijusi veca ābele, kurai kādu vasaru uzmetusies miltrasa. Veselu nedēļu ābeles stumbrs un lapas tika apsmidzinātas ar Crab Apple un Agrimony maisījumu, jo centra darbiniekiem šķita, ka ābele mocījās un jutās netīra. Tieši tikpat ilgi ar šādu Baha ziedu maisījumu tika aplaistīta arī vecā koka sakņu sistēma. Miltrasa pazuda un nekad vairs neatgriezās!
  • Kādā citā gadījumā kāds vīrietis ārstēja savu kaķi ar Baha ziediem, tos pievienojot dzeramajam ūdenim. Reizi dienā saimnieks dzeramo ūdeni atjaunoja un veco izlēja uz dobes, kurā rudenī bija iestādījis hiacintes sīpolus. Cik pārsteigts viņš bija, kad pavasarī uzziedēja visi sīpoli, turklāt solīto trīs ziedu vietā bija pirmklasīgu hiacinšu ziedu paklājs. Celiņa otrā pusē, kurā arī bija iestādītas hiacintes, taču netika aplaistītas ar kaķa dzeramo ūdeni, uzziedēja vien daži ziedi. Padoms: ja Baha ziedus lietojat paši vai dodat tos dzīvniekiem, atlikumu izmantojiet kā laistāmo materiālu saviem istabas vai dārza augiem.
  • "Spalgā ziemas dienā saņēmu pušķi ar tulpēm. Ciemiņš ieradās kājām, tāpēc ziedi, sala novārdzināti, izskatījās gaužām bēdīgi. Ūdenim vāzē pievienoju dažus pilienus Piecu ziedu formulas, un pēc dažām stundām pats dāvinātājs nespēja nobrīnīties, vai tie ir tie paši ziedi, kurus viņš bija atnesis.